MyMenu1

niedziela, 9 czerwca 2013

Trzecie zwycięstwo Lions!

British and Irish Lions kontynuują zwycięską serię. W sobotę (08.06.2013) w Brisbane pokonali Queensland Reds 12:22. Był to zdecydowanie najtrudniejszy z dotychczasowych sprawdzianów. Ekipa Warrena Gatlanda trafiła na silnego i zmotywowanego przeciwnika.  W pierwszej części spotkania Lwy zostały zepchnięte do defensywy,  a na boisku dominowali gospodarze.  Po znakomitej indywidualnej akcji Luke'a Moralana, w 17. minucie Reds prowadzili 7:3. Przyjezdni zdołali jednak odrobić straty i na przerwę schodzili wygrywając 7:16.

W drugiej części spotkania,  bardzo szybkie tempo gry nieco zwolniło, a padający deszcz wymusił kilka błędów technicznych wśród zawodników obu ekip.  Mimo tego,  ponad 50 000 kibiców zasiadających na trybunach nie mogło narzekać na brak emocji. Obie drużyny grały bardzo ambitnie i widowiskowo.

Kluczowym graczem był Owen Farrell,  który poszedł w ślady Leigh Halfpenny'ego i trafił wszystkie kopy na bramkę.  Znakomita skuteczność obu kopaczy jest bardzo dobrym prognostykiem przed testmeczami z Australią. Punkty zdobyte z podstawki mogą okazać się na wagę złota.

Jedynym zmartwieniem są kontuzje,  które niestety nie omijają zespołu.  Urazów doznali  Manu Tuilagi i Tommy Bowe, który zostanie zastąpiony przez Simona Zebo. Mam nadzieję,  że obaj zawodnicy zdołają szybko wrócić do zdrowia. Czasu na regenerację jest  niewiele. Następny mecz już we wtorek,  z drużyną złożoną z graczy NSW i Queensland.